23 квітня 2025 року в Національному університеті розпочала роботу ХV Міжнародна науково-практична конференція «Юність науки – 2025».

Кафедра філософії і суспільних наук Національного університету «Чернігівська політехніка» в межах конференції організувала та провела роботу секції «Актуальні проблеми трансформації українського суспільства».

Цього року в роботі секції взяли участь близько 100 юних дослідників з Національного університету «Чернігівська політехніка», Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (м. Одеса), Пенітенціарної Академії України, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Модерувала роботу планарного засідання секції завідувач кафедри філософії і суспільних наук, к.філос.н., доцент Наталія Валеріївна Шакун.

Роботу секції відкрив голова організаційного комітету конференції, проректор з наукової роботи Національного університету «Чернігівська політехніка”, кандидат технічних наук, доцент Приступа Анатолій Леонідович. У своєму виступі він підкреслив важливість гуманітарних досліджень для формування критичного мислення молоді та збереження ідентичності суспільства.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась заслужений працівник освіти України, директор Інституту світової культури Дніпровської академії музики, доктор філософських наук, професор, професор кафедри музикознавства, композиції та виконавської майстерності Шабанова Юлія Олександрівна (м. Дніпро). Пані Юлія акцентувала засадничу роль культуротворення у суспільних перетвореннях та побажала учасникам плідної, натхненної роботи.

Активно долучились до роботи секції юні науковці ДЗ Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського (м. Одеса). Кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності цього університету активно співпрацює кафедрою філософії і суспільних наук у науковій, виховній діяльності. Дякуємо за плідну співпрацю д.філос.н., професору, професору кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Петіновій Оксані Борисівні. В свою чергу, пані Оксана звернулась до присутніх зі словами подяки за активну участь студентів та аспірантів Чернігівської політехнікив наукових заходах Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського та побажала юним науковцям нових інсайтів та плідної дискусії.

Напутнє слово юним науковцям адресував професор кафедри філософії і суспільних наук НУ «Чернігівська політехніка», доктор філософських наук, професор Мандрагеля Володимир Андрійович. Він артикулював філософські підходи до осмислення суспільних перетворень та звернув увагу учасників конференції на актуальність філософського аналізу суспільства в контексті викликів часу.

Досвідом співпраці та реалізації спільних ініціатив поділилась Ольховик Марина Володимирівна, к.філос.н., доцент кафедри філософії та культурології НУ «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Пані Марина окреслила тематику наукових студій, представлених на конференцію цьогоріч та побажала учасникам конструктивних дискусій і нових наукових звершень.

До учасників конференції звернулась також Щербина Наталія Олексіївна – кандидат історичних наук, доцент кафедри педагогіки та професійної етики Пенітенціарної академії України. Пані Наталія наголосила, що деякі учасники вперше долучаться до міжнароднї науково-практичної конференції та матимуть нагоду представити результати своїх досліджень і обмінятися ідеями.

Завідувачка кафедри філософіїі і суспільних наук подякувала присутнім за жвавий інтерес до заходу, довготривалу й конструктивну співпрацю та наголосила, що в межах секції працюватиме дві підсекції:

Філософський аналіз чинників функціонування та розвитку суспільства (голова Киселиця С.В., доцент каф. філософії і суспільних наук, к. філос. н., доцент, секретар Кубрак А.А., ЗВО гр. ФА-231)

Формування духовно-ідеологічних засад соціуму: історичний контекст (голова Колєватов О.О., доцент каф. філософії і суспільних наук, к. і. н., доцент, секретар Кальян В.В., ЗВО гр. КЮ-241).

Присутні побажали юним дослідникам, щоб конференція стала для них не лише майданчиком обміну ідеями, а й джерелом натхнення, нових знайомств і професійного зростання.

Усі реакції:

У категорії:

Uncategorized,

Останнє оновлення: 14 Травня, 2025