Ціна правди» – фільм режисерки Аґнєшки Голланд про журналіста Гарета Джонса, який першим відкрив світові правду про Голодомор в Україні.

У Києві в Шевченківському районі є провулок ГАРЕТА ДЖОНСА – відомого британського журналіста, який вперше у західній пресі заявив, що в Україні у 1932-1933 роках відбувся Голодомор. Його репортаж був надрукований у численних газетах, зокрема в «Манчестер Гардіан» та «Нью-Йорк Івнінг Пост». Під час своєї третьої поїздки до СРСР в березні 1933 року Гарет знехтував попередженням посольства і забороною на в’їзд іноземним журналістам до України та нелегально вирушив у подорож. Після побаченого він написав свій відомий репортаж: «Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії; на Волзі; в Сибіру; в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду…»

Письменник Джордж Орвелл читав статті Джонса про Голодомор 1932-1933 років в Україні, знав про його трагічну загибель на Далекому Сході й, можливо, віддав йому данину, назвавши прізвищем Джонса одного з головних персонажів свого оповідання «Колгосп тварин» — фермера пана Джонса. Крім того, саме так, «пане Джонсе», звертався до Гарета в статті-спростуванні повідомлення про Голодомор журналіст Волтер Дюранті.

У 2019 році в рамках міжнародного кінофестивалю «Berlinale» відбулась світова прем’єра художнього біографічного фільму польської режисерки Агнєшки Голланд «Гарет Джонс» (у міжнародному прокаті – «Містер Джонс», в українському – «Ціна правди»).

В Україні, на знак вшанування пам’яті, видатного журналіста Гарета Джонса нагородили орденом «За заслуги».

Возможно, это изображение 1 человек и текст

У категорії:

Uncategorized,

Останнє оновлення: 22 Грудня, 2022