До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту доцентка кафедри Олена Герасименко провела лекцію для здобувачів 1 курсу спеціальності ФІЛОСОФІЯ освітньої програми «Аналітика суспільно-політичних процесів».

Обговорили причини та наслідки Голокосту.

Звернули увагу на регіональний аспект проблеми. Зазначивши, що у м.Чернігові одним із місць масових розстрілів єврейського населення, а також хворих з психоневрологічної лікарні стало урочище Березовий рів (тоді це була територія селища Коти), а також Рашевщина, 2-й Холодний яр, кар’єр цегляного заводу. У Березовому рові, за підрахунками істориків, нацисти вбили близько 1,5 тисячі мешканців Чернігова, найбільш масові розстріли відбулись тут 18 листопада 1941 року, коли розстріляли 800 євреїв. Усього на Чернігівщині за роки Другої світової війни окупаційний режим знищив понад 4 тисячі євреїв.

Голокост – геноцид 6 млн євреїв та вбивство мільйонів інших – не відбувся вакуумі. Це результат нестримної ненависті та колективного мовчання. І зараз, як ніколи раніше, важливо виховувати людей проти ненависті та проти заперечень Голокосту у всьому світі. Знання про Голокост має важливе значення для збереження історії та запобігання проявам ненависті в майбутньому.

Узагальнили, що терміном «Голокост» іноді зловживають для опису ряду жорстоких злочинів чи подій. Ґрунтовні знання про Голокост допоможуть студентам порівнювати історичні події минувшини та сучасні: порушення прав людини нацистами до війни можна порівняти з сучасними фактами упереджень та дискримінації; з терором мирного, цивільного населення до якого постійно вдається російська регулярна армія.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоб наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду.

Голокост має стати пересторогою людству про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…

Пам’ятайте минуле!

Захистить майбутнє!

Дорога смерті

У категорії:

Uncategorized,

Останнє оновлення: 29 Січня, 2023