Щороку в четверту суботу листопада Україна і цивілізаційний світ вшановує пам’ять мільйонів загиблих від Голодомору 1932-1933 рр. Українці запалюють свічки біля меморіалів і в оселях. Ці вогники символізують скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів українців та одночасно віру, що подібне ніколи й ніде не має повторитися.
Напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору доцентом кафедри філософії і суспільних наук Олексієм Колєватовим було проведено семінарське заняття для здобувачів вищої освіти 1 курсу ННІ економіки під час якого була зосереджена увага на часи Голодомору 1932-1933 рр. Здобувачі вищої освіти підготували презентацію «Діти Чернігівщини під час Голодомору 1932-1933 рр.», де розглянули тяжке становище дітей на Чернігівщині та інших регіонах України.
Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.